kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

‘Stiletto’ya Dublin’den En İyi Uluslararası Kısa Film Ödülü

8 Mart 2022

Can Merdan Doğan’ın yazıp yönettiği, yapımcılığını Erkan Taşkıran’ın üstlendiği Almanya-Türkiye ortak yapımı film Stiletto, Avrupa’nın en iyi 10 film etkinliği arasında gösterilen Dublin Film Festivali’nde En İyi Uluslararası Kısa Film Ödülü’nü kazandı.

48 kısa film ile birlikte yarışan filmin ödül gerekçesinde “Değişimin ne kadar derin ve beklenmedik olabileceğine dair cesur, etkileyici, şaşırtıcı ve gerçekten heyecan verici bir bakış” ifadesi kullanıldı. Stiletto, festival yolculuğuna Almanya, Türkiye ve Hollanda’da devam edecek.

Mart ayında, Türkiye Almanya Film Festivali’nde ve Akbank Kısa Film Festivali’nde jüri karşısına çıkacak film, Nisan ayında da Oscar ve BAFTA ödüllerinin yanı sıra Avrupa Film Ödülleri yeterliğine sahip Go Short Kısa Film Festivali’nde yarışacak. Geçtiğimiz yıl 32. Ankara Film Festivali’nde En İyi Kısa Film seçilen, 22. İzmir Kısa Film Festivali’nde de İkincilik Ödülü’nün yanı sıra En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazanan film; arzuları ve toplum değerleri arasında seçim yapmaya zorlanan taksi şoförü Hasan’ın yaşadıklarını anlatıyor. Kara komedi türündeki Stiletto’nun başrolünde Murat Kılıç ve Nihal Yalçın yer alıyor.