kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Marmara Pera ve Cubis Art İstanbul’dan yeni iş birliği: “The Art Room”

25 Ocak 2022

The Marmara Pera ve Cubis Art İstanbul iş birliğiyle hayata geçirilen “The Art Room” projesi, The Marmara Pera salonunu sanatçılar için atölyeye dönüştürüyor, sanatçıların üretimlerini sürdürecekleri ve sanatsal ifadelerin kendini bulacağı bir alan yaratmayı hedefliyor.

Projede, altı sanatçı atölyelerini The Marmara Pera’ya kurarak çalışmalarını sürdürecek, 14 Şubat 2022 tarihine kadar her Çarşamba 16:00 – 19:00 saatleri arasında sanatseverlerle bir araya gelerek atölyelerinin kapılarını açacak. Ayşe Nergis Şimşek, Deniz Braderin, Elif Fırat, Hakan Öktem, Özne Özkan ve Sema Yiğit’in yer aldığı projede sanatçılar; resim, seramik, illüstrasyon, ses enstalasyonu ve video alanındaki üretimlerini bir ay boyunca The Marmara Pera’da devam ettirecek.

Sanatçılar Pera’nın tarihi ve canlı atmosferinde kendi duygularını, sanatçı kimliklerini eserleriyle ortaya koyacaklar ve içlerinde yaşadıkları çeşitli duygu durumlarını bu çalışmaya özel kurgulanan Oyun Alanı’na yansıtacaklar. Bir aylık üretim süreci sonunda ise hazırlanan sergi kapsamında eserler, 17 – 28 Şubat 2022 tarihleri arasında The Marmara Pera’da sergilenecek.