kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Türkiye-Ermenistan Burs Programı başvuruları başladı

25 Temmuz 2017

Hrant Dink Vakfı, komşu ülkelerden profesyonellerin sınır ötesi işbirliği ağları kurmalarını teşvik etmek amacıyla Türkiye-Ermenistan Burs Programı’nın yeni dönemini, Gümrü Gençlik Girişim Merkezi işbirliği ve Birleşik Krallık Hükümeti’nin Çatışma, Güvenlik ve İstikrar Fonu desteği ile başlatıyor.

Türkiye ve Ermenistan vatandaşları ile Türkiye’de ya da Ermenistan’da ikamet eden toplam 10 adayın kabul edileceği Burs Programı’na 7 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurulabilir. 

2017-2018  döneminde, Ermenistan ve Türkiye’den toplam 10 profesyonele, 4-8 ay boyunca komşu ülkede yaşama ve belirli bir Ev Sahibi Kuruluş bünyesinde özel bir işbirliği programına katılma imkânı sağlamaya devam edecek. Burs Programı, iki komşu ülke arasında uzmanlık paylaşımı ve kalıcı işbirliğine en çok ihtiyaç duyulan akademi, araştırma merkezleri, sivil toplum, girişimcilik, basın, iletişim, kültür-sanat, mimarlık, tasarım, mutfak sanatları, çeviri-dil eğitimi, hukuk, sağlık hizmetleri ve tıp alanlarındaki faaliyetleri destekleyecek.

Türkiye’den 37, Ermenistan’dan 33 farklı kuruluşun önerdiği programlar için başvuruda bulunulabileceği gibi,  adaylar komşu ülkede hayata geçirmek istedikleri kendi proje fikirleriyle de başvuru yapabilecek.