kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Verein K’dan açık çağrı

21 Şubat 2020

Verein K, 20 – 29 Nisan 2020 tarihleri arasında Spring Curatorial Program 2020: Art Geographies başlıklı kürtatöryel programı düzenliyor. Viyana Güzel Sanatlar Akademisi’nde yer alan Sanat Teorisi ve Kültürel Çalışmalar Enstitüsü işbirliğiyle düzenlenen program için son başvuru tarihi 5 Mart 2020.

25 Avusturyalı ve uluslararası yüksek lisans ve doktora öğrencisi, doktora sonrası adaylar, genç araştırmacılar; sanat, teori ve/veya küratörlük uygulamaları ile ilgili disiplinler arası bir geçmişe sahip olan sanatçılar ve küratörler, tanınmış uluslararası sanatçılar, küratörler ve teorisyenlerle birlikte çalışma fırsatı bulacak. 

Spring Curatorial Program 2020: Art Geographies, günümüz coğrafyalarının sınırları, haritaları, mitleri, manzaraları, toprakları, sesi ve diğer gezegensel olaylarıyla ilgilenen sanat, teori ve politika konularına odaklanıyor.

Günlük seminerler, gösterimler, okumalar, konferanslar ve tartışmalar Güzel Sanatlar Akademisi’nde ve şehrin diğer mekanlarında yapılacak. 

Katılımcıların seçiminde başvuruların kalitesi, cinsiyet dengesi ve çeşitliliği dikkate alınacaktır. Program İngilizce olarak yapılacaktır. Katılımcılar programı bitirdikten sonra katılım belgesi alacaklar.