kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yeditepe Bienali geliyor

26 Şubat 2018

Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı işbirliği ile ve T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, bu yıl 15 Mart – 15 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilk kez Yeditepe Bienali düzenleniyor.

Serhat Kula küratörlüğünde “Ehl-i Hiref” temasının işleneceği bienal kapsamında; sergiler, seminerler, paneller, konferanslar, açık oturumlar, film gösterimleri, müzik dinletileri, iç ve dış mekân enstalasyon çalışmaları, atölye çalışmaları, geleneksel sanatların duayenlerini anma programları, tanıtıcı-tamamlayıcı geziler ve ziyaretler düzenlenmesi plânlanıyor.

2017 yılında ilân edilen bienal için Mayıs – Temmuz aylarında üniversiteler, akademisyenler, öğrenciler ve sanatçılardan başvuru alındı. Toplanan başvuruların “Yeditepe Bienali Yönetim Kurulu” tarafından değerlendirileceği belirtiliyor. Kamuoyu ile paylaşılan bilgilerden ve bienalin internet sitesinden ise Yeditepe Bienali Yönetim Kurulu’nda kimlerin olduğunu öğrenmek mümkün değil. İki hafta sonra başlayacağı ilân edilen bienalin internet sitesinde bienalde yer alacak sanatçılar, mekânlar, sanat eserleri veya ziyaret bilgisi ile ilgili de herhangi bir bilgi bulunmuyor.