kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

4. Uluslararası Çağdaş Dans Festivali başlıyor

1 Eylül 2021

CerModern, 3 – 5 Eylül 2021 tarihleri arasında 4. kez Uluslararası Çağdaş Dans Festivali‘ne ev sahipliği yapıyor. Çağdaş ve kavramsal dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan festival, müzenin açık hava sahnesinde izleyiciyle buluşuyor.

Sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı amaçlayan CerModern, günümüz dans sanatının en özgün yorumlarından olan bireysel dans kategorisine özel bir alan açıyor. Festival 3 gün boyuncai ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterimleri, atölye programları, seminer, konser ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunacak.

İspanya, Çekya, İtalya, Ukrayna, İsrail, Meksika, Kosova, Yunanistan, Litvanya, Dominik Cumhuriyeti ve Almanya’dan katılacak olan solo dansçıları CerModern açık hava sahnesinde performanslarını sergileyecek. CerModern tarafından yürütülen programın danışma ekibi bu alanda öncü çalışmalar yapan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşuyor.