kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne başvurular başladı

21 Temmuz 2020

Bu yıl 3 – 10 Ekim 2020 tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali‘ne başvurular başladı.

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj, Belgesel ve Kısa Film dallarındaki yarışmaların yanı sıra, Antalya Film Forum ve Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması düzenlenecek ve toplam 1.370.000 TL tutarında ödül dağıtılacak.


Festivalde bu yıl COVID-19 önlemleri kapsamında bu yıl açık hava gösterimlerine ağırlık verilecek ve festival konukları ile izleyicilerin güvenliğinin sağlanması için geniş önlemler alınacak.

Ulusal Yarışma’ya, 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin son başvuru tarihi olan 16 Eylül 2019’dan sonra tamamlanmış ve 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce Türkiye’de halka açık ticari veya özel gösterimi yapılmamış ve yurt içinde bir festivale katılmamış Türkiye yapımı filmler katılabilecek. Festivalin internet sitesinden yapılacak başvurular için son başvuru tarihi 14 Ağustos 2020, Cuma, saat 18.00.

Geçtiğimiz yıl ilk kez gerçekleştirilen ve 150 öğrenciye ev sahipliği yapan Altın Portakal Sinema Okulu da bu yıl çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Türkiye sinemasının yeni projelerine destek amacıyla düzenlenen Antalya Film Forum da bu yıl çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. 4 – 6 Ekim 2020 tarihlerinde düzenlenecek Antalya Film Forum’a başvurular ile ilgili açıklama önümüzdeki günlerde yapılacak.