kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

A Corner in the World’den Goethe-Institut İzmir için İzmir ve Antalya bölgesine yönelik bir araştırma

29 Aralık 2021

A Corner in the World, Goethe Institut İzmir için İzmir ve Antalya bölgesindeki yaratıcı endüstriler üzerine bir araştırma ve haritalama çalışması gerçekleştiriyor.

Enstitünün İzmir ve Antalya bölgesindeki kültürel ve yaratıcı çalışmalara olan desteğini genişletmek için geliştirdiği yeni projesi için, bölgede faaliyet gösteren paydaşların haritalanması ile imkânların ve ihtiyaçların belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen bu çalışma kapsamında bir haritalama anketi hazırlandı.

Anket; endüstriyel ve mimari tasarım, dijital oyun, genişletilmiş gerçeklik, kullanıcı deneyimi tasarımı gibi alanlarda çalışan paydaşlar ve araştırma merkezleri ile paylaşılarak ilk elden en doğru ve güncel bilgilere ulaşmayı ve bu şekilde sektörün bir analizini yapabilmeyi hedefliyor.

İzmir, Balıkesir, Aydın, Manisa, Antalya, Mersin, Konya, Muğla, Burdur ve Isparta’da yukarıda belirtilen alanlarda aktif olarak çalışan ve bu haritalama çalışmasında yer almak isteyen paydaşlar ankete katılabilir.