kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Anna Laudel’de yeni seçki ve sanatçı kitabı: “You Like My Work Ha?”

3 Aralık 2021

Anna Laudel, 2 Aralık 2021 – 7 Ocak 2022 tarihleri arasında, Ardan Özmenoğlu’nun 2008 – 2020 yılları arasındaki neon eserlerini bir arada topladığı, galeri tarafından yayımlanan “You Like My Work Ha?” başlıklı, 500 edisyonlu ve imzalı poster kitabına ve eş zamanlı olarak açılacak, sanatçının neon ve cam eserlerinden oluşan özel seçkiye ev sahipliği yapıyor.

Toplum, sanat ve hayat üzerine ürettiği kült neon işleriyle bilinen Özmenoğlu, ziyaretçileri kendi dünyalarını tekrar keşfetmeye ve yeniden düşünmeye davet ediyor. “You Like My Work Ha?” sanatçı kitabı Anna Laudel ve Patika Kitabevi’nden satın alınabilir.

“You Like My Work Ha?”, sonsuz yaratıcılığı, basit ve karmaşık konuları eğlenceli bir şekilde sorma ve ele alma becerisi ile tanınan sanatçının neon çalışmalarının hikâyesini anlatıyor. Her eser sayfasının pul koparma tekniği ile poster olarak tasarlandığı kitap, aynı zamanda beğendiğiniz eseri duvarınıza asma imkânı sağlıyor.

Neon renk kapağı ve tasarımıyla dikkat çeken kitapta sanatçının 2008 yılında ürettiği, Cumaya gittim gelicem; 2013 yılında ürettiği Anlayana; 2014 yılında ürettiği ve Türkiye güncel sanat piyasasının doğrudan eleştirisini yapan DOES EXIST; 2015 yılında ürettiği Seni Sevmeyen Ölsün; 2017 yılında ürettiği Babam Sağolsun; 2019 yılında ürettiği Bunu ben de yaparım gibi ikonik eserleri ve dahası yer alıyor.