kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Art Jameel ve The Crossway Foundation işbirliğiyle “Türkiye’ye Yolculuk” programı

7 Nisan 2016

Community Jameel’in inisiyatiflerinden biri olan, MENAT (Ortadoğu, Kuzey Afrika, Türkiye) bölgesinde güncel sanatı ve yaratıcı girişimciliği desteklemeyi amaçlayan Art Jameel ve İngiltere ve Orta Doğu’daki gençler için sanat-eğitim alanlarında farklı inisiyatifler geliştiren bir vakıf olan The Crossway Foundation işbirliğiyle ortaya çıkarılan “Türkiye’ye Yolculuk” (Jameel Journey to Turkey) programı, körfez ülkelerinden genç fotoğrafçıların katılımıyla 12-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Program kapsamında Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Bahreyn’den Art Jameel Fotoğraf Ödülü için gönderilen yüzlerce başvuru arasından seçilen 6 genç fotoğrafçı, 12-23 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin farklı bölgelerini ziyaret ederek; İstanbul, Kapadokya ve Ankara’da yerel fotoğrafçılar ve sanat kuruluşlarıyla ortak çalışmalar gerçekleştirecek.

Programa seçilen isimler:

  • Akram Al Almoudi, 31, Filipin/Yemenli (Suudi Arabistan’da yaşıyor)
  • Marwan Haredy, 20, Mısır/Lübnanlı (Arap Emirlikleri, Sharjah’ta yaşıyor)
  • Rawan Alhusaini, 26, Filistinli (Bahreyn’de yaşıyor)
  • Mohammed Shibli, 25, Suudi Arabistanlı,
  • Farah Salem, 24, Kuveytli
  • Tyma Hezam, 20, Suudi Arabistan/Suriyeli (Suudi Arabistan’da yaşıyor).

Genç fotoğrafçıların Türkiye’de yaptıkları işler, 2016 yılının sonbaharında Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilecek halka açık bir sergi kapsamında sergilenecek. Ayrıca, bu yılın teması olan “Göç” konusu ve Türkiye’de gerçekleştirdikleri seyahat üzerine bir yayın çıkaracaklar.