ArtsLink International Fellowships başvuruları başladı

9 Ekim 2019

ArtsLink International Fellowships başvuruları başladı. 2020 sonbaharında sanatçı, sanat yöneticisi ve küratör rezidansları için son başvuru tarihi 30 Ekim 2019

Uygunluk

30 Ekim 2019 tarihine kadar, ArtsLink, çalışmaları topluluk katılım süreçleri veya sosyal uygulamalarla bilgilendirilen çağdaş sanatçıların, sanat yöneticilerinin ve küratörlerin başvurularını kabul ediyor. Başvuru sahipleri uygun bir ülkenin vatandaşı olmalı ve şu anda bu ülkede ikamet etmelidir. Yaş sınırlaması yoktur. Başvuru sahipleri ABD’de bağımsız olarak çalışabilmek için yeterli İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.

Değerlendirme Kriterleri 

Tüm ArtsLink başvuruları, aşağıdaki kriterlere dayanarak ABD sanat uzmanlarından oluşan bağımsız bir inceleme paneli ile değerlendirilecektir:

 • Başvuru sahibinin eserinin sanatsal veya profesyonel seçkinliği 
 • Topluluk katılımı ve diyaloga aktif bir bağlılığın gösterilmesi
 • Başvuranın, işlerini yaparken veya geliştirirken ev sahibi topluluklarla etkileşime girme potansiyeli
 • Başvuru sahibinin, ABD’li sanatçılar, sanat kurumları ve ABD’deki ev sahibi toplulukla etkileşimden faydalanması
 • Başvuranın borsadaki faydalarını ülkelerindeki sanatçı ve kurumlarla paylaşma planları
 • Başvuranın kültürlerarası zorlukları başarıyla karşılayabilmesi

Başvuru Koşulları

 1. ArtsLink International Fellowship çevrimiçi başvuru formunu doldurmak.
 2. Aşağıdaki soruları yanıtlamak:

a. Çalışmanızdaki güncel sorunları tanımlayın ve Amerika’da bir rezidansın bir sanatçı veya sanat yöneticisi olarak mesleki gelişiminizi nasıl geliştireceğini açıklayın. (En fazla 300 kelime)

b. Lütfen katılımı veya katılımı içeren önceki projeleri ve ikametiniz sırasında ABD’li sanatçılar ve topluluklarla nasıl bir arada olmayı planladığınızı açıklayın. (En fazla 300 kelime)

c. Lütfen, ikametinizin ABD’nin 50 eyaletinde herhangi birinde gerçekleşebileceğini göz önünde bulundurarak, katılmayı umduğunuz en önemli etkinlik ve sanat etkinliklerini listeleyiniz. (En fazla 300 kelime)

d. Amerika Birleşik Devletleri ile hangi deneyim ya da temaslarınız oldu? (En fazla 300 kelime)

e. Araştırma yapmak veya ders çalışmak için yurt dışına seyahat ettiniz mi? Eğer öyleyse, lütfen ne zaman ve nereye seyahat ettiğinizi ve hangi kapasitede olduğunu belirtin. (En fazla 300 kelime)

f. ArtsLink deneyiminizi kendi topluluğunuzla nasıl paylaşacaksınız? (En fazla 300 kelime)

 1. Profesyonel başarılarınızı en sonuncusundan başlayarak ters kronolojik sıraya göre listeleyen en yeni CV veya özgeçmiş (sadece bir sayfalık PDF dosyası). Panel incelemesi için sadece bir sayfalık belgeler gönderilecektir.
 2. Bir meslektaşınızdan veya süpervizörden, Birleşik Devletler’deki bir ikametgahın size nasıl profesyonelce fayda sağlayacağını ve kariyerinizde neden bu kadar önemli bir çaba olduğunu açıklayan bir tavsiye mektubu (sadece bir sayfalık bir PDF dosyası). İngilizce dışında bir dilde yazılmışsa, lütfen bir İngilizce çeviri ekleyin. Bu yazı, başvurunuzdan ayrı olarak mtumenev@cecartslink.org adresine gönderilebilir, ancak son başvuru tarihinden itibaren iki hafta içinde ulaşması gerekir. ArtsLink personeli tarafından onaylanmadıkça hiçbir e-posta kabul edilmeyecektir. İmzasız mektuplar da kabul edilmeyecektir.
 3. Bir sanat yönetmeni / küratör olarak başvuruyorsanız, kurumunuzun İngilizce açıklamasını içeren tek sayfalık bir PDF dosyası gönderin. Personel boyutu ve kaynakları hakkında bilgi ekleyin.