kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayşe Erkmen Aichi Triennale’de

31 Temmuz 2019

Her üç yılda bir gerçekleşen uluslararası çağdaş sanat etkinliği Aichi Triennale, bu yıl 1 Ağustos – 14 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenleniyor.

Uluslararası çağdaş görsel sanat, film, sahne sanatları, müzik ve daha fazlasını kapsayan geniş kapsamlı programı ile 2010’dan bu yana sanatın öncülüğünü sergileyen festivalin sanatçıları arasında bu yıl Türkiye’den Ayşe Erkmen de yer alıyor.

Festivalin dördüncü edisyonu gazeteci ve medya aktivisti Daisuke Tsuda‘yı sanat yönetmeni olarak ağırlıyor. Tsuda, festivalin teması olarak “Taming Y/Our Passion”‘ı seçerek, dünyadaki insanları rahatsız eden ve kutuplayan medyanın sansasyonelleştirilmesini hedefliyor. Mümkün olan her olguyu kapsayabilecek bir girişim olan sanatın kapasitesini kullanarak, dünyayı ikiyüzlülükle çerçevelemekten kaçınmanın, şefkatimizle konuşmamızı, böylece potansiyel olarak bu çıkmazı çözmenin ipuçlarını vermeyi umuyor.