kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayvalık Uluslararası Film Festivali’nden Genç Sinema için açık çağrı

7 Haziran 2022

Seyir Derneği tarafından bu yıl 16 – 21 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Ayvalık Uluslararası Film Festivali, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek öğrencileri Kültür için Alan desteğiyle hayata geçirdiği Genç Sinema programı kapsamında festivalde ağırlayacak.

Başvuran adaylar arasından seçilecek 30 öğrenci festival boyunca hem sektör profesyonellerinden eğitim alacak hem de festival ekibiyle çalışarak deneyim kazanacak. Festival, başta sinema bölümünde okuyan ya da üniversitelerin sinema kulüplerine üye olan öğrenciler olmak üzere, sinema alanında kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrencilere açık bir çağrı yapıyor.

Genç Sinema’ya başvurusu kabul edilen 30 öğrenci, festival boyunca Ayvalık’ta yapımcılık, yazarlık, yönetmenlik, kurgu, post-prodüksiyon gibi farklı alanlarda profesyonel isimlerin vereceği atölye çalışmalarına katılabilecek ve aynı zamanda festival organizasyonunun farklı alanlarında görev alarak festivalin önemli bir parçası olacak.

Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları festival tarafından karşılanacak öğrenciler, yılın dikkat çekici ve merakla beklenen festival filmlerini izleme, panel ve konuşmaları takip etme, sinemacılarla tanışma ve sohbet etme imkânı bulacak. Programdaki atölyelerin dışında, festival organizasyonunda gönüllü olarak çalışarak tecrübe kazanacak ve kendilerini geliştirecek.