kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Beral Madra Continental Breakfast 2022’de yer alıyor

20 Nisan 2022

Trieste Contemporanea, 22 Nisan 2022 tarihinde Academy of Fine Arts of Venice‘te, Orta Doğu Avrupa’dan çağdaş sanat küratörlerine adanan forumlarının onuncusu olan CEI Venice Forum for Contemporary Art Curator Forum’u düzenliyor. Lorenzo Fusi‘nin düzenlediği foruma Türkiye’den Beral Madra da katılıyor.

Bu yılki forum, kriz zamanlarında çağdaş sanat uygulamalarına odaklanıyor ve yaşamlarımızı derinden etkileyen ve benzeri görülmemiş bir küresel pandeminin ardından, gezegenin sağlığının insan eylemlerinden giderek daha fazla etkilendiği bir dönemde ve Avrupa’nın kalbinde devam eden bir savaşın yanında gerçekleşiyor.

Forum katılımcıları arasında Konstantin Akinsha (Ukrayna), Cristiano Carloni ve Stefano Franceschetti (İtalya), Inese Dabola (Letonya), Lorenzo Fusi (İtalya), Marina Gržinić (Slovenya), Emily Jacir (Filistin), Beral Madra (Türkiye), Jarosław Mikołajewski (Polonya), Ruth Noack (Almanya), Roberto Paci Dalò (İtalya) bulunuyor.