kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali başladı

1 Kasım 2021

T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, 30 Ekim – 14 Kasım 2021 tarihleri arasında Beyoğlu Kültür Yolu Festivali‘ni hayata geçiriyor. Festival kapsamında klasik sanatlardan güncel sanata, dijital sanattan sinemaya, edebiyattan gösteri sanatlarına kadar birçok farklı alanda sergi, konser, gösterim ve atölye gibi etkinlikler düzenlenecek.

1000’den fazla sanatçının yer aldığı 45 sergi ve özel proje, 75 konser, 45 atölye çalışması, 25 söyleşi, 15 ‘mapping’ gösterisi ve 10 performans, 41’i kapalı ve 24’ü adet açık olmak üzere toplam 65 farklı mekânda gerçekleştirilecek.

Festival kapsamındaki sergi, etkinlik ve konserlerin gerçekleştirileceği Beyoğlu’nda yer alan kültür-sanat mekânları; Atatürk Kültür Merkezi, Gezi Parkı, Taksim Camii, Taksim Maksim, İstiklal Caddesi, İstanbul Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü, Grand Pera Cercle d’Orient, Emek Sahnesi, Atlas Sineması, Tünel Sahnesi, Mehmet Akif Ersoy Hatıra Evi, Garibaldi Sahnesi, St. Antoine Kilisesi, Odakule Pasajı, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Galata Mevlevihanesi, Galata Kulesi, Tophane-i Amire, Paket Postanesi, Galataport, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, SALT Galata, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), , Taksim 360, İstanbul Sinema Müzesi, Pera Müzesi, Akbank Sanat, Türkiye Fransız Kültür Merkezi, Beyoğlu Belediyesi İstiklal Kütüphanesi, Tomtom Mahallesi, Asmalımescit Sanat Galerisi, Pi Artworks, x-ist, Rahmi M. Koç Müzesi, Yapı Kredi Kültür Sanat, Argiza Sanat Galerisi, Art On İstanbul, Madame Tussauds İstanbul, Sanatorium ve Meşher.