kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Borusan Sanat’ta sezonun ikinci etkinlikleri devam ediyor

5 Ocak 2021

Borusan Sanat’ın sezonun ikinci yarısındaki etkinliklerinin detayları belli oldu. Borusan Sanat; sezonun ikinci yarısında 2022 yılı boyunca BİFO, Borusan Müzik Evi ve Borusan Quartet ile pek çok değerli solisti ve şefi ağırlayacak.

Borusan Müzik Evi, Borusan Quartet ve BİFO tarafından gerçekleştirilen ve beğeni ile takip edilen konserlerin kayıtları yeniden borusansanat.tv platformu üzerinden yayınlanacak. Borusan Klasik de BİFO ve Borusan Quartet konserlerini yayınlamaya devam edecek.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO), 2022 sezonunu boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserlerinin Ocak – Mart ayları arasını kapsayan programında, eşlik edeceği solistler arasında Gökhan Aybulus, María Dueñas, Diego Matheuz, Kian Soltani yer alırken, onursal şef Gürer Aykal, BİFO daimi konuk şefi Patrick Hahn ve Ryan Mcadams BİFO’yu yönetecek.

Borusan Müzik Evi, sahnesinde ağırladığı sanatçıların önemli çalışmalarını dinleyicilerine ulaştırmaya devam ediyor. 13 Ocak’tan itibaren ikinci dönem konserlerine devam edecek olan Borusan Müzik Evi; Anıl Eraslan, Şevket Akıncı, Korhan Argüden, Ali Onur Olgun, Oğuz Büyükberber Trio, Sigrid Horn, LBT, Bloom In Dot ve Rycardo Moreno Trio gibi isimleri ağırlamaya hazırlanıyor.

Oda müziği topluluğu Borusan Quartet, ikinci dönem programında genç piyanist Iraz Yıldız’ı konuk ederek klasik müzik devlerinden Schumann, Ravel, Grieg, Satie ve Chopin’in yapıtlarından bir seçki sunacak.