kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

British Council ve Cultural Associates Oxford’dan öğrenme programı: ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’

28 Haziran 2022

British Council ve Cultural Associates Oxford işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’ başlıklı öğrenme programı, 25 Temmuz – 19 Eylül 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerde çalışan ve politika geliştirmeye ilgi duyan sektör profesyonellerine yönelik hazırlanan başlıklı dokuz haftalık ücretsiz eğitim için başvurular başladı. Açık çağrıya, Türkiye’nin yanı sıra Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Ukrayna ve Özbekistan’dan da başvuru yapılabiliyor.

Yaratıcı ekonomi alanındaki çalışmalarda 20 yılı aşkın deneyime sahip olan British Council, politika geliştiren, altyapıyı iyileştiren, yerel yaratıcı yetenekleri güçlendiren ve daha fazla uluslararası anlayışı artıran faaliyetleri birlikte oluşturmak amacıyla Birleşik Krallık’tan fikir ve deneyimleri ortak ülkelerle bir araya getiriyor. 

‘Yaratıcı Ekonominin Desteklenmesi’, profesyonellere şehir, bölge ve ülkelerinde kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin desteklemenin yanı sıra Birleşik Krallık’ta ve uluslararası alanda profesyonel ağlarını genişletmeleri için yeni fikir ve araçlar sağlıyor. Markalaşmadan dijitale, oyundan kültürel mirasa kadar birçok alanı kapsayacak bir dizi eğitim aracılığıyla katılımcıların, bu dokuz haftalık çevrimiçi öğrenme programında kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin etkisi ve rolü hakkında bilgi edinmesi, diyalog geliştirmeleri, politika çözümleri geliştirmeleri ve ortak bir dil oluşturmaları hedefleniyor.