kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Deezer reklam verenler için ‘sponsorlu editoryal çalma listeleri’ni duyurdu

8 Ocak 2021

Çevrimiçi müzik platformu Deezer’ın reklam satış birimi Deezer Marka Çözümleri, tüm markalar için yeni bir reklam verme çözümü olan ‘sponsorlu editoryal çalma listeleri’ni duyurdu.  Reklam verenler milyonlarca ücretsiz kullanıcıya daha yakın olmak için Deezer editörlerinin hazırladığı listeleri ‘ele geçirebilecek’.

Markalar, Deezer’ın popüler ve derlenmiş editoryal çalma listelerinden ürünlerine ve hedef kitlelerine uyan herhangi birine özel olarak sponsor olmayı seçebilecekler. Seçilen çalma listesi, şirketin internet sitesine bir bağlantı ve özel sesli reklamlarla birlikte başlıkta şirketin büyük bir resmini içerecek.

Seçilmiş editoryal çalma listelerine sponsor olma imkânının, markaların hedef kitlelerle bağlantı kurması için yeni fırsatlar sunduğunu belirten Deezer Reklam Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Emilie Proyart “Deezer’ın listeleri uzman editörlerimiz tarafından derleniyor ve sponsorluk seçeneği, markalara tamamlayıcı görsel ve işitsel reklamlarla müziğe yakın olma fırsatı sunuyor. Hâlihazırda Fransa, Türkiye ve Mısır’daki markalarla çalışıyoruz ve bu çözümü dünya çapında daha fazla şirkete sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Sponsorlu listeler tüm dünyadaki markalar için kullanıma hazır. Global kulaklık markası Marshall şu anda Fransa’nın en büyük iki pop listesi ‘Poptop’ ve ‘Pop All Stars’ listelerine sponsor.  Türkiye’de ise Coca Cola kampanyası yakın zamanda sonra erdi. Listelere sponsor olmak isteyen markalar, daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirler.