kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ferda Art Platform’da yeni sergi: “Redimeyd”

8 Eylül 2021

Ferda Art Platform, 7 Eylül – 15 Ekim 2021 tarihleri arasında Şakir Gökçebağ’ın Redimeyd adlı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Hayatın içinden objeleri gündelik kullanımlarından kopartıp yeniden yorumlamasıyla tanınan Gökçebağ, izleyiciye çevresini başka yönlerden görme imkânı sağlıyor ve yeni düşünce biçimleri yaratıyor.

Süpürge, mandal, hortum, tuvalet kâğıdı, halı ve askı gibi gündelik malzemeleri üretiminde kullanan sanatçı Redimeyd adlı sergisinde, basit görünen ama çok katmanlı üretimlerini, malzemenin hafifliği ve sıradanlığı ile harmanlıyor. Ferda Art Platform’da gerçekleşecek olan sergide yoğunlukla halılara yer verecek olan Gökçebağ, serginin adını malzemeyle olan direkt iletişime dikkat çekmek için bilhassa tercih ediyor. Üretiminde özellikle herkesin aşina olduğu malzemeleri samimi, basit fakat bir o kadar da derinlikli bir anlatımla ele alıyor. Sanatını ‘’hayatın içinden bilinçaltına, bilinçaltından hayata uzanan tanıdık ama farklı bir dünya’’ olarak tanımlayan Gökçebağ, Redimeyd sergisinde en yeni işleriyle izleyicilerin karşısında.