kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

İzmir’de yeni bir galeri: The Letter Art Gallery

30 Haziran 2022

İzmir‘de Kemeraltı Antikacılar Çarşısı‘ndaki galeri alanında Nihan Karahan tarafından kurulan The Letter Art Gallery, 11 Haziran – 9 Temmuz 2022 tarihleri arasında GoyaHub’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdiği ‘İzmir’den sevgilerle.’ başlıklı grup sergisiyle açıldı.

Sergi, İzmir’de yaşayan, çoğunlukla güzel sanatlar eğitimlerini bu şehirde almış, kariyerlerinde ilerlemekte olan sanatçıların ve eğitimlerini sürdüren genç sanatçıların çalışmalarını bir araya getiriyor. Her sene gerçekleşmesi planlanan serginin ilk edisyonunda İzmir’de çalışmalarını sürdüren Hazal Arol, Sinem Erginekon, Ceylan Eşit, Gizem Güler, Aysel Güneş, Ali Kanal, Arzu Oto, Başak Özkutlu, Papyx ve Duygu Süzen’in çalışmalarından oluşan bir seçki yer alıyor.

Galeri, tohumlarının sergide yer alan sanatçılar sayesinde filizlenmiş olmasından dolayı ilk sergisini İzmir’de çalışan sanatçılara ithaf ediyor. Bu teşekkürün yanı sıra, sergi İzmir sanat ortamının geçirdiği tarihsel süreç ve karşılaştığı güncel engelleri göz önünde bulundurarak İzmir’deki sanatçılara ve çalışmalarına görünürlük kazandırmayı amaçlıyor.

The Letter Art Gallery sanatçıların çalışmalarını hem GoyaHub’ın fiziksel mekânında bir ay sürecek sergiyle İzmir’deki sanat izleyicileriyle, hem de çevrimiçi imkânlar ve iletişim kanalları aracılığıyla İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerdeki sanat izleyicileriyle buluşturuyor. Galeri, sanatçıların daha geniş bir sanatsever kitlesine erişimlerinin kolaylaşmasına, şahıs ve işletmelerde koleksiyonerlik ve sponsorluk bilincinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.