kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

KPY Yıllık 2022’den makale açık çağrısı

11 Nisan 2022

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Politikaları ve Yönetimi Araştırma Merkezi tarafından her yıl hazırlanan KPY Yıllık’ın 2022 edisyonu; bağımsız performans sanatları alanındaki dönüşüm süreçleri hakkında raporlama yapmak, henüz inşâ halindeki kalkınmaya odaklanmak, çeşitlilik, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme, potansiyel izleyiciler, sanat eğitiminin rolü ve yapımcı olarak kolektif aktörler, yeni yönetim yapıları, kültür politikasının alternatif kavramları ve kamu desteği ile radikal değişim hakkındaki araştırma çalışmalarının sonuçlarını yansıtmak gibi görevleri üstleniyor.

Yıllık’ın bu yılki ‘Açık Alan’ ve ‘Mercek’ bölümleri için makale çağrısı yapılıyor. Açık Alan’ın editörlüğünü Serhan Ada üstlenirken, teması “Tiyatro Ekosisteminde Dayanıklılık: Bağımsız Performans Sanatları Üzerine Kültür Politikası Perspektifleri” olarak belirlenen Mercek bölümünün editörlüğünü ise Wolfgang Schneider ve Gökçe Dervişoğlu Okandan üstleniyor. Makale gönderimleri için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2022.