kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Leyla Aydoslu, Coup de Ville festivalinde

8 Eylül 2016

Belçika kökenli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan WARP‘ın 3 yılda bir düzenlediği çağdaş sanat festivali “Coup de Ville”, bu yıl 9 Eylül – 9 Ekim 2016 tarihleri arasında Belçika’da Sint-Niklaas şehrinde düzenlenecek. Festival kapsamında gerçekleşecek sergi ise şehrin caddelerinde, parklarında ve evlerde gerçekleşecek. 35 sanatçının yer alacağı sergiye Türkiye’den Leyla Aydoslu katılıyor.

“Coup de Ville” sanat inisiyatifi genel olarak dünyada hiçbir şeyin mükemmel olmadığına odaklanıyor; doğal kaynakların azalması, iklim değişiklikleri, mülteci sorunu vb. problemlere önceden müdahale edilmediğini belirtiyor. Serginin bu edisyonu ise mahremiyet, ritüeller, maskeler ve hiper-dijital zamanda kimlik konularını işleyecek.

Türkiye doğumlu Leyla Aydoslu, çalışmalarını Gent şehrinde sürdürmekte. Resim eğitimi sonrasında heykelcilik ile ilgilenen Aydoslu, moloz ve atık maddeleri toplayarak yapılar üretiyor.