kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Çevrimiçi Kurs: “Genişleyen Sergiler: Kürasyona Yenilikçi Yaklaşımlar”

8 Eylül 2016

Online küratöryel çalışmalar yürüten Node Center, sergi düzenleme konusunda yeni ve ilginç stratejileri keşfetmek; ilham almak için tasarlanan yenilikçi küratöryel yaklaşımlar hakkında düşünmek ve üretmek amacıyla; 14 Eylül – 5 Ekim 2016 tarihleri arasında Lauren Reid eğitmenliğinde “Genişleyen Sergiler: Kürasyona Yenilikçi Yaklaşımlar” başlıklı bir online kurs düzenliyor.

Kurs; küratörlük tarihinin önemli anları ve vaka incelemerini birlikte sunarken, bunu kronolojik bir yaklaşımla değil küratörün sergi düzenleme konusundaki rolü, zaman temelli aracıların kullanımı, sanat alanları dışında sergi düzenleme ve farklı disiplinler ile birlikte çalışma gibi konular ile ele alacak.

Her Çarşamba saat 19.00‘da düzenlenecek video konferanslar aracılığıyla düzenlenecek kurs, kaçıranlar için video kayıtlarının olduğu bir arşiv de sağlıyor. Başvuru için son tarih 10 Eylül 2016.