kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Milliyet Arkeoloji Dergisi yayın hayatına başladı

21 Nisan 2021

Milliyet gazetesi, geçtiğimiz aylarda yayınlamaya başladığı Mimarlık Dergisi‘nden sonra, şimdi de her ay yayımlanacak Arkeoloji Dergisi ile 7’den 70’e arkeolojiyi herkese sevdirmeyi ve arkeoloji dünyasında farklı bir bakış açısı sunmayı hedefliyor.

En son arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki son gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar birçok konu Milliyet Arkeoloji Dergisi sayfalarında okurlarıyla buluşacak. “Tarih Kokan Tarifler” bölümünde de her ay eski bir uygarlığa ait yapılabilir yemek tarifleri yer alacak.

Milliyet Arkeoloji Dergisi maceraya ve keşfetmeye meraklı okurlarının yanı sıra çocukları da unutmuyor. Dergide yer alan çocuk sayfalarında; çocuklara arkeolojik hikayeler anlatılarak içlerindeki merak ve keşfetme duygusunu uyandıracak bilgiler olacak. Milliyet Arkeoloji Dergisi’nin çocuk sayfaları yeni nesillerin müze ve arkeoloji sevgisine katkıda bulunarak “Yeni Indiana Jones’lar” yetişmesine önderlik edecek.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 18 Nisan Pazar günkü ilk sayısında; “Arkeolojinin Kader Tepesi” Troya’da eski bir hayal gerçek oldu: Troya Müzesi, Çanakkale Savaşı’ndan Louvre Müzesi’ne: Siperlerde Arkeoloji, ayakta kalan tek Mithras Tapınağı: Gizli Ayinlerin Mabedi ve Karanlık Çağları aydınlatan kazının perde arkası: The Dig filmi konularını ele alıyor.

Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.