Mixer Sessions II kazanan projesi açıklandı

11 Mayıs 2017

Mixer‘in genç sanatçılara ve küratörlere fırsatlar sunmak adına gerçekleştirdiği Mixer Sessions II için seçilen proje Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümü son sınıf öğrencisi Burcu Bilir‘in kurguladığı Karakutu oldu. Proje, 16 Haziran – 29 Temmuz 2017 tarihleri arasında Mixer’de sergilenecek.

Karakutu, herkesin bildiği fakat müdahaleye teşebbüs edemediği kolektif gerçekleri içeriyor. Karakutu’da kentleşme, kimlik ve iktidar gibi gündem maddeleri evrensel değerler çatısında bir arada ele alınıyor. Karakutu kapsamında bir araya gelen eserler sanatçıların iç dünyasından kayıtlar sunarken, onları saran yok edici etkilere rağmen varlığını koruyacak alanlar olarak karşımıza çıkıyor.

Projede yer alan diğer sanatçılar ise Murat Han Er, Haydar Akdağ, Burcu Pek, Berka Beste Kopuz ve Volkan Parlak.

Sanatı daha geniş çevrelere ulaştırabilmek ve genç sanatçılara destek olmak gibi iki ana misyonda ilerleyen Mixer, Mixer Sessions II ile Sanat Yönetimi, Kültür Yönetimi, Sanat Tarihi gibi bölümlerde okuyan öğrencileri cesaretlendirmek ve onlara aldıkları eğitim üzerinden ilerleyebilecekleri bir alan sunmayı amaçladı.