kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

MuseumNext Digital Fundraising Summit için açık çağrı

16 Mart 2021

MuseumNext, Haziran 2021’de çevrimiçi olarak gerçekleşecek MuseumNext Digital Fundraising Summit için konuşmacı açık çağrısında bulunuyor. Açık çağrı için son başvuru tarihi 31 Mart 2021.

Müze sektörü şu anda COVID-19 pandemisi karşısında benzeri görülmemiş bir fon geliştirme ihtiyacı ile karşı karşıya olduğundan, bu etkinlik müzelerin bağış toplamalarını artırmak için dijital dünyayı nasıl kullanabilecekleri konusunda eyleme geçirilebilir tavsiyeler paylaşacak.

Dikkate alınabilecek bazı temalar:

  • Dijitale Dön: Bağış toplama salgın sırasında çevrimiçi olarak nasıl şekillendi ve geçen yıldan hangi dersleri öğrenebiliriz?
  • Çok Kanallı Kaynak Yaratma: Müzeler; e-posta, internet sitesi ve sosyal medyada gelecekteki üyelere, destekçilere ve bağışçılara ulaşmak için çok kanallı bir yaklaşımı nasıl kullanıyor?
  • Yayında!: Galalardan müzayedelere kadar canlı bağış toplama etkinlikleri nasıl sanal hale geldi ve bunları başarılı kılmak için neye ihtiyaç var?
  • Veri Merkezli Yaklaşım: Müzeler kaynak yaratma çabalarını desteklemek, bağışları artırmak ve bağlantıda kalmak için verileri nasıl kullanıyor?
  • Dijital Kampanyalar: Müzeler çevrimiçi ortamda nasıl etkili bağış toplama kampanyaları oluşturuyor?