kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Nuri İyem Resim Ödülü’nün kazananları belli oldu

9 Haziran 2022

Evin Sanat Galerisi tarafından 2006 yılından beri Nuri İyem’i anmak ve Türkiye’deki genç ressamları desteklemek için düzenlenen Nuri İyem Resim Ödülü‘nün 16.‘sı bu yıl verildi. Ödül alan resimler ve seçici kurul tarafından sergileme için seçilen 26 resim, 16 Haziran – 7 Temmuz 2022 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’nde sergilenecek.

Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak hazırlanan ve Nuri İyem Resim Ödülü’nü temsil eden heykel ve 15.000 TL’lik ödülün kazananı İbrahim Özsözgün olurken, Evin İyem Özel Ödülü’nü temsil eden Nasip İyem heykeli reprodüksiyonu ve 7.500 TL’lik ödülü ise Elif Akçay kazandı. Bu yıl ayrıca, seçici kurulun kararıyla iki ödülün yanı sıra verilen Jüri Özel Ödülü‘nün sahibi Zeynep Can oldu.

Yarışmaya, 42 şehirden 293 katılımcı 449 resimle katıldı. Öğrencilerin de yer aldığı katılımcılar arasında 60 farklı üniversiteden 234 öğrenci bulunuyor. 

Eserleri sergilenecek sanatçılar: Ali Demirci, Ali Duman, Deniz Bayav, Didem Birkon, Eda Ege, Elif Akçay, Ferhat Yüksekbağ, Hilal Koçak, Hüseyin Çubuk, İbrahim Özsözgün, İlkay Günerli, Lale Yılmaz, Mehmet Tevfik Utku, Münevver Tuğçe Şahin, Numan Seven, Özgür Gündüz, Rumeysa Korkmaz, Sedat Baki, Serap Işık, Sevinç Çiftçi, T. Baran Kamiloğlu, Tansu Kırcı, Yüsra Dirik, Zeynep Can, Zeynep Merve Çiçek.

Nuri İyem Resim Ödülü 2022 Seçici Kurulu: Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Memet Güreli, Temür Köran, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Feyyaz Yaman.