kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Open Space’in Un/Learning Space projesinin yeni dönemi başladı

30 Nisan 2021

Open Space tarafından düzenlenen Un/Learning Space projesi, Nisan – Eylül 2021 tarihleri arasında yeni sanat yaratıcılarını desteklemeyi ve onlara rehberlik etmeyi amaçlıyor.

Proje kapsamında düzenlenen beceri geliştirme atölyeleri, hem öğrenerek hem de unutarak, klasik kurumsal öğretimi sorgulamayı hedefliyor. Un/Learning Space, ulusal ve uluslararası bilinirliğe sahip çok disiplinli sanat pratisyenlerini davet ederek, özgeçmiş ve portfolyo oluşturma, gayri resmi eleştiri oturumları, motivasyon, yaratıcı koçluk gibi alanlarda atölye çalışmalarını içeriyor.

Atölye liderleri arasında Aimee Dawson, Between Two Curators (Cliff Lauson and Jenn Ellis), Bosse & Baum (Alex Warder MacEwen & Lana Churchill), Call You in the Morning küratöryel kolektif, Ceyda Oskay, Ergin Çavuşoğlu, Esma Kırım, Fatoş Üstek, Guts Gallery (Ellie Penick) & Jen O’Farrell, Hannah Watson, Harun Morrison, Inês Neto dos Santos, Dr. İrem Günay, Kate McMillan, Louise O’Kelly, Need Thinking Communications Consultancy (Ed Watt & Laura Thomson) ve Seyhan Musaoğlu yer alıyor.