kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında atölyeler düzenliyor

5 Ekim 2018

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 6 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Okullar Okulu temalı 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında okul gruplarına, çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve 60+ yaş gruplarına yönelik atölyeler düzenliyor.

Pera Müzesi’nin 4. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında ev sahipliği yaptığı “Ölçekler Okulu” sergisi, sosyal, ekonomik ve entelektüel sınıflandırmaların, ölçümlerin, kurumsallaşmış norm, standart ve değerlerin değişkenliğini araştırıyor.

Pera Öğrenme’nin sergiden ilhamla farklı yaş gruplarına yönelik tasarladığı atölyeler de ölçü birimlerini öngörülen kullanım şekillerinden çıkarıp, farklı alanlarda yeni ölçümleme modelleri tasarlamaya imkân sağlıyor. Pera Öğrenme’nin atölye alanı ayrıca, 4. İstanbul Tasarım Bienali için Pera Müzesi Öğrenme ekibi ve bienal sanatçılarından Juliette Pepin’in iş birliğiyle geliştirilen bir yerleştirmeye de ev sahipliği yapıyor. Yerel ölçü birimlerine yönelik bu yerleştirme katılımcılara interaktif bir keşif alanı oluşturuyor. Bienal kapsamında gerçekleşen atölye çalışmaları tüm katılımcılara ücretsiz sunuluyor.