kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sahne 2.0’dan dijital proje yarışması

13 Mayıs 2022

Inogar Kooperatifi yürütücülüğünde Google.org desteği ve Tiyatro Kooperatifi paydaşlığında hayata geçirilen Sahne 2.0 kapsamında sahne sanatlarının her alanından üreticilerin dijital proje fikirleriyle katılabileceği bir yarışma düzenleniyor.

Sahne 2.0 Yarışması, sahne sanatlarının akrobasi, bale, dans, müzik, opera, pandomim, tiyatro gibi tüm alanlarından sanat üreticilerinin ‘hibrit’ temasıyla kurguladığı dijital proje fikirlerine açık.

Ön değerlendirmenin ardından 12 adet proje fikri yarışmaya katılmaya hak kazanacak. 30-31 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’da DasDas’ta alanında uzman isimlerin mentorluğunda gerçekleştirilecek yarışmada, seçilen proje fikirlerine prodüksiyon desteği verilecek, üretilen eserler Sahne 2.0 YouTube kanalında yayınlanacak.

İstanbul dışında yaşayan ve finalist olmaya hak kazanan üreticilerin yol ve konaklama masrafları yarışma tarafından karşılanacak.