kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

SALT bu yıl Ankara’ya yayılıyor

2 Ekim 2017

SALTAnkara’da yer alan SALT Ulus’ta başlattığı araştırma ve programlarını başkentin farklı noktalarına yayacak. Kurumun katmanlı bir toplumsal tarihe sahip olan şehre dair araştırma projeleri ile bugünün aciliyetlerine görünürlük kazandıran sergi ve kamu programları şehrin mevcut kültür altyapısında sunulacak.

Türkiye’de güncel kültür etkinliklerinin dağılımındaki dengesizlikten hareketle İstanbul odaklı gündemi genişletmek için Ankara’da sürdürülen çalışmalara yönelik bu yeni girişim, çeşitli inisiyatif, akademi vsivil toplum kuruluşlarıyla nitelikli iş birliklerini de artıracak.

SALT, SALT Ulus’un günlük akışla kesişmeyen konumu nedeniyle, geçen yıldan bu yana seçili sergi ve programlarını şehir merkezine taşıyor, ayrı yaş ve ilgi gruplarından takipçilerle buluşuyor. SALT programlarının SALT Ulus yapısından bağımsızlaşarak şehre yayılması, kurumun kritik sorular yönelterek yapıcı ve erişilebilir bir tartışma ortamı üretme önceliğinde temelleniyor. Ankara özelindeki tecrübenin, gelecek yıllarda başka yerlerde de mekândan bağımsız olarak, kısa veya uzun vadeli iş birlikleriyle özgün içerikler geliştirilmesine vesile olması amaçlanıyor.