kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

self-service art’tan açık çağrı

8 Şubat 2017

Disiplinlerarası sanatçı/küratör Ayça Ceylan ve sanatçı/küratör/tıp doktoru Pınar Derin Gençer tarafından kurulan İstanbul merkezli deneyim aktarım alanı self-service art, izleyen ve izlenilen arasındaki ilişkilenme hallerinden yola çıkıp, her türlü sanat disiplininin kendine yer bulabilmesini hedefliyor. self-service performans, self-service sergi, self-service konuşma ve self-service atölye olmak üzere dört bölümü mevcut olan platformun etkinlik mekânı etkinliğin içeriğine göre değişkenlik gösterir.

self-service art’ın ilkbahar-yaz dönemleri için teması “Hatırlamak-Unutmak” olarak belirlendi. Performans projelerinizi 20 Şubat 2017, saat 18:00’a kadar, fotoğraf, video, yerleştirme ve yeni medya alanlarındaki üretimlerinizi ise 28 Nisan 2017, saat 23:59’a kadar selfserviceart@gmail.com adresine iletebilirsiniz.

 

“Hatırlamak, kırılgan bir şehir gibi. Şehrin içinde gülenler, üzülenler, kızanlar, nefret edenler, suçluluk duyanlar, onarmaya çalışanlar ve niceleri bir arada.” Ayça Ceylan

“Unutmak bir şeyin önemli olması durumudur; unutmak kayıtsızlığın zıttıdır. Unutmak doğanın acı hissiyle güçlenir; unutmazsak, canımız acır, yanarız, yaralanırız. Fakat sorumluluğumuz, unutmayı yalnızca bir sinir ucu durumu olmaktan kurtarmaktır. Unutmadığımızda, varlığımızı yitiririz ve unutmak varlığa geri dönüş yoludur.” Pınar Derin Gençer