kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Artists and the Others’tan açık çağrı: “Build your professional artistic backbone: Summer training for emerging artists” 

24 Mayıs 2021

Hollanda’da yer alan kültür kurumu The Artist and the Others, 5 – 9 Temmuz 2021 tarihleri arasında, gelişmekte olan sanatçılara yönelik bir eğitim programı düzenliyor: “Build your professional artistic backbone: Summer training for emerging artists başlıklı program çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Eğitim, katılan sanatçıların, bağımsız bir sanat profesyoneli ve uygulayıcısı olma yolunda bir sonraki adımı atmalarına destek olacak işbirliğine dayalı, pratik, yaratıcı ve profesyonel bilgi, beceri ve bağlantılarla donatmak için tasarlanmış. Program için son başvuru tarihi 30 Mayıs 2021.

15 yerel ve uluslararası sanatçıyı bir araya getirecek şekilde tasarlanan program, genç sanatçıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış 30 saatten fazla öğrenme, tartışma, ziyaret ve interaktif aktiviteler içeriyor. Sanatçılar programda, adil sanat, hibe ve rezidans uygulamaları hakkında uygulamalı bilgi edinecek, sanat dünyasının nasıl işlediğini ve sanatçılar arasındaki ilişkinin, fikirlerin ve dünya sanat sahnesinde temsillerinin ne olduğunun farkına varacak ve çeşitli ülkelerden, çeşitli disiplinlerden ve farklı becerilerden akran sanatçılarla bağlantı kuracak.