kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Türkiye Sineması ve Cannes Film Festivali buluşmaları

17 Ocak 2018

Cannes Film Festivali kapsamında düzenlenen “Cannes Eleştirmenler Haftası” program yetkilisi Pierre-Simon Gutman, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü “Festivaller İstanbul’da” projesi kapsamında 16 – 19 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul’a geliyor.

Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası seçicilerinden Pierre-Simon Gutman İstanbul’da bulunağı sürede yapılacak ‘Sektörle Buluşma’ toplantıları çerçevesinde filmlerini sunan yapımcı, yönetmen ve sektör temsilcileriyle bir araya gelecek.

2014 yılından bu yana T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Festivaller İstanbul’da” projesinin bu aşaması Fransız Kültür Merkezi, Atlas Post Prodüksiyon ve Walton Hotels Taksim Pera katkılarıyla gerçekleşecek. Proje ile Türkiye Sineması’nın uluslararası önemli festival ve film marketlerindeki görünürlüğünün arttırılması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl, Cannes Film Festivali Eleştirmenler Haftası kapsamında Mehmet Can Mertoğlu’nun Albüm isimli filmi gösterilmişti.