kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Türkiye Tasarım Vakfı BEDA üyeliğine kabul edildi

28 Aralık 2020

Avrupa’nın dört bir yanından profesyonel tasarım derneklerini ve tasarımı destekleyen kuruluşları bir araya getiren The Bureau of European Design Associations’un (BEDA) yeni ve Türkiye’deki tek üyesi Türkiye Tasarım Vakfı oldu.

1969 yılında kurulan ve Avrupa’da yaklaşık 27 ülkeden 49 üyeye sahip olan BEDA, tasarımdaki inovasyonların Avrupa’da büyümesinde ve gelişmesinde çok önemli rol oynuyor. BEDA’nın Avrupa’da tasarım algısını güçlendirmek, tasarım ağını genişletmek, şimdinin ve geleceğin tasarımlarına destek olmak gibi vizyonlarını Türkiye’de yansıtan Türkiye Tasarım Vakfı, üyeliği ile artık yalnızca Türkiye’de değil Avrupa’da da çalışmalarına devam edecek.

Yıllardır tasarım odaklı yaklaşım ile Türkiye’nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen Türkiye Tasarım Vakfı, genç tasarımcıların gelişmesine destek olurken, nitelikli tasarımın üretilmesine de zemin hazırlıyor. Kurulduğu günden bu yana daha iyi bir dünya için tasarım farkındalığını artırma hedefiyle ilerleyen Türkiye Tasarım Vakfı, BEDA üyeliği ile bu hedefine bir adım daha yaklaşarak global çapta ülkemizi temsil edecek.