kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Work in Progress” için başvurular başladı

15 Ocak 2021

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar bu yıl 7 – 9 Nisan 2021 tarihleri arasında 16. kez Anadolu Efes’in desteğiyle ve TRT’nin katkılarıyla gerçekleşecek.

Köprüde Buluşmalar kapsamında düzenlenen, Türkiye’den post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj filmlerin ve belgesellerin ilk uluslararası sunumlarını yaparken aynı zamanda filmlerin tamamlanmasına destek olmayı amaçlayan “Work in Progress” için başvurular başladı. Başvurular için son tarih 17 Şubat 2021.

Work in Progress’e seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları atölye öncesi sunum teknikleri, dağıtım ve pazarlama üzerine bir çalışma yapacaklar. Atölye sırasında filmlerin yönetmen ve yapımcıları yalnızca profesyonellere (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, TV kanal temsilcileri) açık özel sunumlar yapacak ve atölye sonunda uluslararası jüri tarafından ödül almaya hak kazanan filmler belirlenecek.

Filmlerin yapımcısına verilecek olan Work in Progress ödülleri:

  • 30.000 TL Anadolu Efes Ödülü
  • Cine Chromatix Post-prodüksiyon Ödülü
  • Başka Sinema Ödülü
  • Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü