kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yeni Barış logosu için yarışma

17 Nisan 2017

Frankfurt’taki The Schirn Kunsthalle, yeni bir barış logosu için açık çağrı yayınladı. Schirn’de ayrıca 1 Temmuz – 24 Eylül 2017 tarihleri arasında barış logosu ile ilgili bir sergi yer alacak. Jüri tarafından belirlenecek yeni logunun yaratıcı ise para ödülüne sahip olacak. Başvurular 8 Mayıs 2016 tarihine dek devam ediyor.

Yarışmaya tüm dünyadan her yaş grubundan kişiler başvurabiliyor. Yarışmaya başvurmak için sanat profesyoneli olmak gerekmiyor; barış logosu ile ilgili önerisi olan herkes katılabiliyor.

Schirn yetkilileri, bu projede barışın nasıl sürdürülebileceği konusunun sürekli gündemde olmasından esinleniyor. Öte yandan barış ile ilgili dinamiklerin değiştiği günümüzde yeni bir logoya ihtiyaç olabileceğine düşünüyor. Barış için genellikle güvercin, gökkuşağı renkleri, çiçekler vb. alışıldık öğeler kullanılıyor. Matthias Ulrich’in küratörlüğünü üstleneceği bu sergi günümüz ekosisteminde birlikte varolmayı mümkün kılma ve sürdürebilme fikrini ele alacak.