kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Yeni bir etkinlik: Istanbul Gallery Week

31 Ağustos 2021

Çağdaş sanat alanında çalışan kurum ve aktörlerin bir araya gelmesini hedefleyen ve hibrit yapılarla alternatif destekleşme modelleri geliştirmek isteyen kültür-sanat aktörleri, bu yıl 11 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Istanbul Gallery Week (IGW) başlıklı yeni bir etkinlik düzenliyor.

Istanbul Gallery Week, çağdaş sanat galerilerinin ulusal ve uluslararası meslektaşlarıyla iletişimini sağlayan, sanat izleyicisiyle alternatif bir formatta buluşmaları için alan yaratan, katılımcı ve kâr amacı gütmeyen bir platform önerisi sunuyor.

Etkinlik, İstanbul’daki galerilerin kendi mekânlarında düzenleyecekleri sergi, konuşma dizisi, kitap lansmanı, performans ve film gösterimi gibi aktiviteleri bir araya getiriyor. Uzun Perşembe ve Açık Pazar gibi özel organizasyonlar, rehberli turlar ve haritalar aracılığı ile kapsamlı bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefleyen etkinlik, farklı mekânlarda organize edilecek paralel etkinlikler ile de özlenilen festival ruhunu yeniden canlandırmak istiyor.

Etkinlik, içinde bulunduğumuz koşullar ve ilk defa düzenlenecek olması nedeniyle öncelikli hedefinde İstanbul’daki çağdaş sanat galerilerini hedefliyor olsa da o tarihlerde İstanbul’daki bir mekânda etkinlik düzenlemeleri koşulu ile Türkiye genelindeki tüm çağdaş sanat galerilerinin katılımına açık.