kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Can Yayınları’nda Yeni Genel Müdür Yardımcısı

16 Mart 2016

1981 yılında Erdal Öz tarafından kurulan Can Yayınları, kurulduğu günden bugüne çocuk kitaplarından Latin Amerika edebiyatına, dünya edebiyatının çağdaş eserlerinden klasiklerine varan yayın seçkisiyle beraber birçok konuda yayıncılık dünyasında öncü olmaya devam ediyor. Erdal Öz’den bayrağı devralan oğlu Can Öz ise yayınevinin edebiyat dünyasındaki “yenilikçi” ve “öncü” duruşunu sürdürmeye devam etti. 2015 yılında hayata geçirilen Minikitap serisi ve Can Almanak bu noktada öne çıkan projeler oldu.

Son yıllardaki dikkat çekici girişimlerle hızla büyüyen Can Yayınları, bu büyümeye ayak uydurabilecek yapısal değişikliklere de gidiyor. Organizasyon yapısını geliştiren, yeni departmanlar kuran Can Yayınları, bu yapılanmada yeni bir pozisyon oluşturdu. Can Yayınları’nda ilk defa tanımlanan Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna, yedi senedir yürüttüğü Satış Pazarlama Departmanı’ndaki önemli başarılarıyla dikkat çeken Ali Granit atandı.

11 Haziran 1981 doğumlu Ali Granit, Saint Michel Fransız Lisesi’ni ve California State University İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Türkiye’de çeşitli firmalarda görev almasının ardından 2009 senesinde, 27 yaşındayken Can Yayınları’nda Satış Pazarlama Müdürü oldu. Bugün, 34 yaşında Can Yayınları’nda Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanarak, yayın sektörünün en genç üst düzey yöneticilerinden biri oldu.