kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Zeyno Pekünlü, Ballroom Marfa’da

27 Eylül 2016

Ballroom Marfa tarafından, Artists’ Film International (AFI) işbirliğiyle düzenlenen “This is Presence” filmi sergisi, 23 Eylül 2016 – 5 Şubat 2017 tarihleri arasında Teksas’ta gerçekleşecek. Sergi, sanatçı kolektifi olan Institute for New Feeling (IfNf) ve Artists’ Film International (AFI) işlerine yer verecek.

“This is Presence” filmi AFI programı dahilinde, tüm dünyadan 14 partner kurumda sergilenecek. Bu kurumların seçtiği sanatçıların filmleri ise Balroom Marfa’daki sergi kapsamında gösterilecek. Film; Türkiye’de İstanbul Modern‘de izlenebilecek; ayrıca bu noktada seçilen sanatçı Zeyno Pekünlü’nün filmi ise Ballroom Marfa’da yer alacak.

Scott Andrew, Agnes Bolt ve Nina Sarnelle tarafından kurulan IfNf işbirliklerini “yeni duyguların ve duygu biçimlerinin geliştirildiği araştırma kliniği” olarak ifade ediyor. IfNf’in 17 dakikalık This is Presence (2016) videosu ise web kullanıcılarının web üzerinde arama yaparken ulaştığı sayısız bağlantı sayısını anlatıyor.