kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Blouin çalışanları sözleşmeli personele dönüşüyor

12 Haziran 2017

Modern Painters, Art + Auction ve blouinartinfo.com’dan oluşan ve dünya genelindeki sanat ve kültüre dair tüm haberleri ulaştırmayı ve kültürlerarası diyaloğu teşvik etmeyi misyon edinen mini sanat yayıncılığı imparatorluğu Blouin, geçtiğimiz yıllarda mali açıdan zor günler yaşadı. Kurum, kurumun esnekliğini artırmaya yönelik şirket genelinde planlı bir icraat yapılandırmasına başvurduğunu açıkladı

Louise Blouin, bu noktada Amerikalı çalışanlarını sözleşmeli personele dönüştürüyor. Editörler, reklam satıcıları ve ofis çalışanlarının da aralarında bulunduğu 20 ile 30 arasındaki tam zamanlı çalışanlara, geçtiğimiz Mayıs ayında, iki hafta içinde işlerine son verileceğini, fakat sözleşmeli serbest çalışan olarak tekrar işe başvurabilecekleri söylendi. Blouin ayrıca, 300’e yakın serbest çalışandan 400’den fazla serbest çalışana sahip olmayı plânladıklarını da söyledi.