kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

“Çağdaş Sanat ve Küratörlük” seminer programına başvurular başladı

5 Ağustos 2019

Akbank Sanat ve Açık Diyalog İstanbul, Kasım 2019 – Mayıs 2020 arasında “Çağdaş Sanat ve Küratörlük” başlıklı, 7 ay süren bir seminer dizisi düzenliyor. Billur Tansel’in koordinatörlüğündeki programa başvurular için son tarih 4 Ekim 2019.

Seminer dizisi, küratörlük konusunda kapsamlı ve uluslararası düzeyde bir program başlatmak ve bu alanda, hem teorik hem de uygulama bakımından sergi kurgulama ve ideolojik çerçevesi ile ilgili Türkiye’de benzeri olmayan, prestijli bir eğitim platformu yaratmayı amaçlıyor.

Program daha çok eğitici, uygulama esaslı ve araştırma odaklı bir yaklaşımla sürdürülecek. Türkçe ve İngilizce gerçekleşecek, teorik ve pratik bilgiyi harmanlayan seminerlerin konuşmacıları uluslararası sanat platformundan tanınmış sanat aktörleri olacak. Bienaller, galeriler, müzeler ve sanat fuarları ile ilgili örnek vaka çalışmalarına da yer verilecek. Sonuç aşamasında ise, katılımcıların hazırlayacağı birer proje bir sergi kapsamında sunulacak ve katılımcılara bitirme belgesi verilecek.