kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Sanat Alanında Bağış Toplama ve Liderlik Eğitimi

13 Nisan 2016

University of Leeds ve Arts Fundraising & Philanthropy tarafından yürütülen Sanat Alanında Bağış Toplama (Fundraising) ve Liderlik yaz okulu başvuruları başladı. Sanat yöneticileri ve fon projelerinde çalışan sektör profesyonellerine yönelik olarak düzenlenen kurs Temmuz ayında başlayacak. Kurs, değişken ekonomik koşullarda zorlaşan fonlamalar için yeni bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.

Eğitimin ana temaları ise Kültür Politikaları, Değişim Yönetimi, Sektörel Esneklik, Kültür Yönetimi ve Değişen İş Modelleri olacak.

University of Leeds bünyesinde gerçekleşecek yaz okulunu tamamlayanlar, Sanat Alanında Bağış Toplama ve Liderlik yüksek lisans diploması için gereken kredilerin yarısını tamamlamış olacak.

  • Kimler Katılabiliyor?

Yaz okuluna kültür-sanat sektöründe en az 3 yıl tecrübeli kişiler katılabiliyor. Kültür sektöründe kariyer hedefleyen kişilerin katılacağı kursa ayrıca İngiltere’nin çeşitli sanat kurumlarından 25 profesyonel de katılacak. Böylelikle eğitimin yanı sıra sektör profesyonelleri ile tanışma imkanı da sağlanacak.

  • Katılım Bedeli ve Diğer Gerekli Bilgiler

Eğitim 17-22 Temmuz tarihleri arasında Leeds’de bulunan Weetwood Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek. Katılım bedeli 1750 Pound olmakla birlikte, konaklama, öğünler ve kullanılacak malzemeler de ücrete dahil.