kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Creative Time Summit 2016 başvuruları başladı

30 Eylül 2016

Dünyada sanat ve politikanın kesişimi üzerine yapılan en kapsamlı uluslararası konferans olarak gösterilen The Creative Time Summit için katılım başvuruları başladı. The Creative Time Summit konferansı “Occupy The Future” temasıyla bu yıl 14 – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Washington‘da gerçekleşecek.

Nato Thompson ve Sally Szwed’in eş küratörlüğündeki konferans, 2016 Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimleri öncesinde mevcut demokrasi düzenini değiştirmenin etkilerini ele alacak. Konferans başvuruları web sitesi üzerinden yapılabiliyor.

Dünya genelinde sağ ve sol gruplar, merkez kanadı ile ilgili şikayetlerini dile getiriyor. Politik zeminin kayganlaştığı son yıllarda Arap Baharı, #BlackLivesMatter, Occupy Wall Street (OWS) gibi hareketler önemini arttırmaya başladı. The Creative Time 2016 ise insan hakları ile ilgili atılan bu adımlar doğrultusunda, henüz gerçekleşmemiş bir gelecekte güç sahibi olabilme fikrine odaklanacak. Bu koşullar altında oluşacak alternatif yönetimlere, seçimlerin bu düzende oynayacağı role ve kişinin kontrolündeki farklı güç modelleri de konferans dahilinde ele alınacak.