kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

The Festival Academy’den atölye açık çağrısı

25 Şubat 2020

The Festival Academy, 1 – 5 Mayıs 2020 tarihleri arasında sanat ve prodüksiyon yöneticileri için gerçekleştireceği atölye için açık çağrıda bulunuyor. Başvuru için son tarih 2 Mart 2020.

Program katılımcıları ve uzmanlarıyla birlikte oluşturulan atölye, açık bir öğrenme alanı sunuyor. Norm dışı karşılaşmaları kolaylaştırıyor ve zengin bilgi, ilham ve yeni bakış açıları sunuyor. Dayanışma temelinde ve temel evrensel değerleri birleştiren çok farklı geçmişlerden gelen insanlarla yeni işbirlikleri hayal etmek için zaman ve alan sunuyor.

The Festival Academy tarafından düzenlenen her eğitim, seçilen katılımcıların beklentilerinin analizine dayalı olarak programda yer alan belirli grubun ihtiyaçlarına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Katılımcıların başvuru formlarında formüle edilen ve atölye süresince daha da geliştirilen ve detaylandırılan konulara odaklanır ve her atölyenin farklı olduğu gibi atölyenin bulunduğu bağlamla ilgilidir.

Bu format, katılımcıların ilgilendikleri konuları bölge açısından olduğu gibi rol (yapımcı / küratör) açısından da çok sayıda perspektiften tartışmalarını sağlar. Daha genel olarak hem prodüksiyon hem de sanatsal yönlere odaklanan belirli oturumlar ve tüm katılımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için birebir mentorluk yer alacak. Atölye, bu noktada sanatsal ve prodüksiyon tarafı arasındaki ilişkiye de odaklanıyor.