kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Açık Akademi Kent Seminerleri’nin ikincisi Kadıköy Belediyesi Akademi’de

13 Ekim 2017

Açık Akademi Kent Seminerleri‘nin ikincisi, “İstanbul Yeniden” başlığıyla 17 Ekim – 23 Kasım tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Akademi‘de gerçekleştirilecek.

Programın özgün tarafını İstanbul’a ait konuların akademik alanın dışına taşarak belediyenin de dahil olduğu bir düzlemde tartışılıyor olması oluşturuyor. Bugüne kadar akademik alan içerisinde konuşulan sorunların, yerel yönetim tarafından da önemsenmesi anlamına da gelen bu program ile bir bakıma İstanbul’un geleceğine dair projeksiyon tutulacak.

Açık Akademi’ye kent üzerine düşünen, tartışan ve üretmek isteyen, yerel yönetimler konusunda akademik veya akademi dışı, teorik veya pratik çalışmalar yürüten herkes katılabilir. Programa katılım ücretsiz olup 6 haftalık programın en az 5 haftasına katılım gösterenlere program bitiminde katılım belgesi verilecek. Programa online olarak ya da 02164114833 nolu telefon ile başvuru yapılabilecek.

PROGRAM TAKVİMİ

Açık Akademi’nin Güz 2017 Programı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 2’şer saatlik seminerler şeklinde planlandı. Her biri 6 hafta sürecek seminerler 19.00-21.00 saatleri arasında, Kadıköy Belediyesi Akademi’nin seminer salonlarında yapılacak olup yalnızca Gül Köksal’ın “Tarihi Dokunun Sürekliliği Bağlamında Yeldeğirmeni Örneği” semineri Yeldeğirmeni’nde bulunan TAK’ta yapılacak.