kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Ayça Ceylan’la performans atölyesi digi.logue’da

14 Haziran 2017

Zorlu Holding ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin dijital dönüşümü desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Digi.logue, Everything sergisi kapsamındaki etkinliklerini performans sanatçısı Ayça Ceylan’ın performans atölyesiyle sürdürüyor.

Digi.logue’un Zorlu PSM içinde yer alan fiziki alanı Digi.logue Space’te gerçekleştirilecek “Have you seen my Flora pass this way?” başlıklı performans atölyesinde Ayça Ceylan, digilogue.com üzerinden kayıt yaptıran 8 katılımcı ile 3 gün boyunca bir araya gelecek ve Everything sergisi için özel bir koreografi hazırlayacak.

Bir deney niteliğindeki bu çalışmayla katılımcılar, içlerinde var olan farklı benliklerinin bilincine varma ve bunları dışa vurma ihtiyacını araştıracağı bir sürecin parçası olacak. Bedenin ve mekânın beraber yapılandırılıp anlamlandırılmasından sonra ise katılımcılar, Ayça Ceylan ile birlikte bazı hareket araştırmalarını deneyimleyerek otobiyografik belleğin dışa vurumunu içeren bir koreografi inşa edecek.

Everything sergisi kapsamında düzenlenecek performans çalışması boyunca katılımcılar; ritüel kavramının performe hâline etkileri, karnavelesk kavramı ve oyun ilişkisi, beden-zihin ikilemi, video art ve performans sanatı arasındaki etkileşim; teknolojideki gelişmelere paralel ortaya çıkan “android beden” kavramı ve performans sanatı örnekleri, izleyen-izlenilen ilişkisi gibi konuları 3 gün boyunca sanatçı ile birlikte tüm yönleriyle ele alacak. Ortaya çıkan koreografi ise Ayça Ceylan ve 8 katılımcı eşliğinde, 22 Haziran Perşembe günü saat 17.00’de Digi.logue Space’de izleyicilerin beğenisine sunulacak.

* Katılım 8 kişiyle sınırlıdır. Atölyeye katılmak isteyenlerin digilogue.com web sitesi üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.