Curators’ Agenda Viyana’dan açık çağrı

19 Temmuz 2016

Curators’ Agenda: VIENNA 2016 (C’A), küratöryal alanda deneyim kazanmak ve özellikle Viyana çağdaş sanat sahnesi hakkında derinlemesine teorik ve uygulamalı bilgi sahibi olmak isteyen tüm dünyadan küratör adaylarına, 19 Eylül – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında 6 hafta boyunca Viyana’da gerçekleştirilecek bir rezidans programı sunuyor.

Programın kazanımları arasında, Viyana çağdaş sanat sahnesi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmak ve bunu uygulamalı derslerle pekiştirmek, kültürler arası paylaşım ortamı içinde bir ağ geliştirme olanaklarına sahip olmak bulunuyor.

Çeşitli metinler, okumalar, tartışmalar, mekan ziyaretleri, Viyana çağdaş sanat sektöründen öncü kurumların küratörleri, akademisyenler, sektörden bağımsız aktörler ve girişimcilerle buluşmalar gibi kapsamlı bir içeriğe sahip olan programın son bölümünde ise Viyana Güzel Sanatlar Üniversitesi (University of Applied Arts in Vienna) öğrencileri ile birlikte ortak bir sergi çalışması da gerçekleştirilecek. Bu bitirme sergisi ile katılımcılar sergi kurulumu ve yönetimi ile ilgili yerinde deneyimleyebileceği bilgiler edinmiş olacak. Program sonunda, katılımcılara katılım sertifikası da verilecek.

Birer sayfalık (A4) CV ve motivasyon mektubundan oluşan başvuruların en geç 31 Temmuz’a kadar info@blockfrei.org adresine gönderilmesi gerekiyor. Programa katılmaya hak kazanan isimler 7 Ağustos’ta açıklanacak.