kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

Dijital sanat konuşmaları Zorlu PSM’de

23 Ekim 2017

Digi.louge ve British Council iş birliğiyle düzenlenen interaktif dijital sanat programı AltCity İstanbul dijital sanat ile ilgili konuşmalar düzenliyor.

“Dijital Sanata Erişim Kanalları” başlıklı söyleşi, 24 Ekim 2017 tarihinde, “Dijital ve interaktif medya deneyimleri nasıl üretilir?” başlıklı söyleşi ise 1 Kasım 2017 tarihinde Zorlu PSM Sky Lounge’da gerçekleşecek.

“Dijital Sanata Erişim Kanalları”

Dijital teknolojiler yaratıcı fikirlerin yayılmasında ve daha ulaşılabilir olmasında önemli bir rol oynuyor. Dijital Sanat Program Yöneticisi Lucy Dusgate ve Sanatçı, Tasarımcı ve Araştırmacı Anthony Rowe ile Birleşik Krallık ve Türkiye’de dijital sanatın kültür sektörü üzerine olan etkisini irdeliyor. Söyleşinin moderatörlüğünü Lalin Akalan üstleniyor.

Dijital ve interaktif medya deneyimleri nasıl üretilir?”

Sanatçı, Tasarımcı ve Araştırmacı Anthony Rowe, Squidsoup’un artırılmış gerçeklik ve dijital sanata olan yaklaşımını ve çalışmalarını anlatıyor.

Squidsoup, Birleşik Krallık merkezli uluslararası sanatçı, aratırmacı, tasarımcı ve teknoloji uzmanlarından oluşan dijital ve interaktif medya deneyimleri üzerine çalışan bir topluluktur.