kültür.limited 2023 yılı sonunda 8 yıllık yayın hayatını sonlandırmıştır. Site, bir arşiv işlevi görmesi için açık bırakılmıştır.

M2 Senaryo Konuşmaları başlıyor

18 Ağustos 2021

M2 Film Lab tarafından düzenlenen Senaryo Geliştirme Atölyesi çerçevesinde 20 – 22 Ağustos 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak M2 Senaryo Konuşmaları gerçekleşecek. Etkinlikte yerli ve yabancı konuklar yalnız ve zorlu senaryo yazım sürecinin farklı aşamalarına dair konuşmalar gerçekleştirecek.

Konuşmalara paralel olarak M2 Film Lab Senaryo Geliştirme Atölyesi’ne seçilen 5 proje sahibi, senaryo mentorları Ruth Atkinson, Neal Dhand ve Ali Vatansever ile üç gün sürecinde detaylı senaryo çalışması gerçekleştirecek.

Avusturyalı yapımcı, yönetmen ve senaryo danışmanı Arash T. Riahi, senaryo geribildirimlerinin senarist ve yönetmenler tarafından nasıl ele alınması gerektiğine dair deneyimlerini aktaracak. Almanya’daki Connecting Cottbus Ortak Yapım Marketi Direktörü Marjorie Bendeck, senaryoların özellikle yurtdışındaki sektörel sunumları esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatacak. “Bir Nefes Daha” filmiyle Santa Barbara ve Tallinn Black Nights festivallerinden ödülle ayrılan yönetmen Nisan Dağ ve yapımcı Müge Özen, film ortak yapım yolculuğunun senaryo yazım sürecine etkisi üzerine deneyimlerini paylaşacak. PAZ Kreatif Ajansı’yla birçok sinema filminin pazarlama süreçlerine imza atan kültür yöneticisi İmre Tezel, bütünsel bir pazarlama yaklaşımının senaryo aşamasından itibaren kurgulanmasına dair bir konuşma gerçekleştirecek. İlk filmi “Görülmüştür”ün yanı sıra “Suçlular”, “Dondurma” ve “Musa” gibi bol ödüllü kısa filmleriye de tanınan senarist-yönetmen Serhat Karaaslan, kısa film ve uzun metraj film yazmanın benzer ve farklı yönlerine dair deneyim ve gözlemlerini katılımcılarla paylaşacak.